Yhteystiedot

Maantieteellisesti koetilan sijainti on ihanteellisessa paikassa eteläisessä Hämeessä Hauholla. Siellä suoritettavien koe- ja tutkimustoiminnan tulokset ovat käyttökelpoisia mahdollisimman laajoja valtakunnan osia ajatellen. Koetilan tutkimus- ja koetoiminta tuottaa tietoa ja löytää tehokkaita ratkaisuja käytännön viljelyyn.

Postiosoite

Kaupan maataloussäätiö/K-maatalouden koetila
Hahkialantie 57
14700 Hauho

Puhelinvaihde puh. 010 53032

k-koetila@kesko.fi

 

Viljalaboratorio 

Analyysipalvelut kaupoille
Puh. 050 531 8931
viljalaboratorio@kesko.fi

Henkilökunta

Marjo Serenius
Tutkimusjohtaja
gsm 050 531 8937
marjo.serenius@kesko.fi

Milla Välisalo
Tutkija
gsm 050 577 2291
milla.valisalo@kesko.fi

Petra Paasikivi
Osastoassistentti
gsm 050 531 8934
petra.paasikivi@kesko.fi

Arja Rönkkö
Tutkimusmestari
gsm 050 531 8933
arja.ronkko@kesko.fi

Kalle Kärki
Tilanhoitaja
gsm 050 531 8936
kalle.karki@kesko.fi

Heikki Tennilä
Kenttämestari
gsm 050 517 8193
heikki.tennila@kesko.fi

Juha Rehuttu
Työnjohtaja 
gsm 050 326 6596 
juha.rehuttu@kesko.fi

Noora Berg
Laboratoriomestari
gsm 050 595 4060
noora.berg@kesko.fi

Raili Ali-Kippari
Laboratorioanalyytikko
gsm 050 505 9506
raili.ali-kippari@kesko.fi